صافکاری


صافکاری به فرآیندی گفته می‌شود که در آن قطعات آسیب دیده ماشین ترمیم می‌شود. امروزه صافکاری یکی از امور اصلی برای داشتن یک ماشین خوب است. تقریبا ممکن است ماشین همه روزی به صافکاری نیاز داشته باشد. بنابراین باید بدانیم دقیقا چه زمانی ماشین نیاز به صافکاری دارد تا بتوانیم از هزینه های اضافی جلوگیری کنیم. طراحان خودرو با توجه به آیرودینامیک و ایمنی خودرو، بدنه ماشین را با یک الی سه لایه ورق فلزی طراحی می‌کنند؛ بابراین صافکاری با توجه به آسیب وارد شده به ماشین می‌تواند متفاوت باشد. فرآیند صافکاری و نقاشی بستگی به نوع و شدت ضربه دارد و صافکار می‌تو‌اند قطعات را جدا کند و سپس صافکاری خودرو را شروع کند و با روش یک پارچه هم می‌تواند بدنه خودرو را صافکاری کند. معمولا در حوادثی که شدت ضربه بالا بوده است صافکار به ناچار می‌بایست قطعات را جدا کند تا هم عمل صافکاری را با دقت بیشتر و کیفیت بهتری انجام دهد هم نگاهی کلی به زیر ساخت قطعه داشته باشد تا بتواند سریعتر آن را تعمیر و یا تعویض کند.

 

صافکاری

 

صافکاری سیار


صافکاری سیار امروزه برای اکثر ماشین های تصادفی استفاده می‌شود تصادف معمولاً باعث خرابی بدنه ماشین می‌شود که باید هرچه سریعتر موردبررسی و تعمیر قرار بگیرد. البته صافکاری سیار خودرو نیازمند تخصص و حرفه‌ای بودن است. چراکه اگر خودرو مثل سابق نشود، هم از لحاظ زیبایی باید ظاهری عادی داشته باشد تا کسی نتواند تشخیص تصادفی بودن آن را بدهد، همچنین اگر ظاهر خودرو بعد از تصادف عوض شود می‌تواند باعث هزینه های فروش ماشین شود به همین دلیل پیدا کردن یک صافکار و نقاش حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد.

 

صافکاری در محل


صافکاری در محل یکی از خدماتی است که امروزه اکثر مکانیکی‌ها برای بهتر شدن کسب و کار خود انجام می‌دهند. آسیب دیدگی ماشین یک امر طبیعی است و ممکن است برای هرکسی اتفاق بیوفتد بنابراین در این شرایط نگران وضعیت ماشین خود نباشید زیرا به راحتی می‌توانید با استفاده از صافکاری در محل مورد نظر ماشین را به روز اول برگردانید. البته با توجه به اینکه بدنه خودرو از قسمت‌های بسیار متعددی تشکیل می‌شوند، صافکاری و نقاشی هرکدام از این قسمت‌ها نیازمند تخصص جداگانه است. پس اگر شما نیاز به خدمات صافکاری در محل را دارید باید با جزئیات کامل محل آسیب دیدگی را بازگو کید تا متخصص مورد نظر با تجهیزات کامل به محل تصادف حاضر شود.

 

صافکاری

 

قیمت صافکاری ماشین برای هر یک از قسمت‌ها


•    صافکاری سپر عقب یا جلو
•    هزینه های جزیی
•    خرید قطعات یدکی
•    صافکاری در  جلو یا عقب
•    صافکاری گلگیر
•    صافکاری در کاپوت یا صندوق عقب
•    لکه گیری گلگیر
•    صافکاری سقف
•    ستون ها

 

صافکاری ستون ماشین


ستون ماشین یکی از بخش های مهم و در پایداری خودرو نقش مهمی دارد. بنابراین ستون خودرو باید از هر لحاظ محافظت شود تا در اثر حادثه مقاومت بالایی داشته باشد گر در زمان حادثه ستون خودرو آسیب ببیند شما نمی‌توانید مسیر طولانی را با ماشین رانندگی کنید، زیرا این امر می‌تواند بسیار خطرناک باشد و باعث بوجود آمدن حوادث شود. صافکاری ستون ماشین یک فرآیند تخصصی است و باید با بهره‌گیری از دانش و تجهیزات تخصصی انجام شود. ترمیم فرم کلی ستون خودروها معمولا با بهره‌گیری از روش شاسی کشی انجام می‌شود.

 

صافکاری کاپوت


کاپوت ماشین یکی از اصلی ترین قطعات حساب می‌شود و یکی از اجزای آسیب پذیر بدنه خودرو شناخته می‌شود و باید دقت خاصی برای صافکاری آن انجام داد.  خط و خش‌های جزیی و بریدگی‌های کم عمق را یک صافکار حرفه ای می‌تواند به راحتی با استفاده از صافکاری بی رنگ و پولیش کاری ترمیم نماید. یکی از مهمترین صدماتی که به کاپوت وارد می‌شود تگرگ خوردگی است که با استفاده از دستگاه‌های تگرگ کشی توسط صافکار رفع می‌شود.

 

صافکاری

 

نحوه صافکاری کاپوت


بهترین روش برای صافکاری کاپوت، استفاده از صافکاری بی رنگ است تا آسیب وارد شده به ماشین کمتر دیده شود. در برخی تصادفات، صدمات وارده شده به کاپوت به قدری شدید است که هیچ راهی برای ترمیم آن نیست در نتیجه صافکار مجبور به تعویض کاپوت خودرو می‌شود. کاپوت‌های فابریکی که در بازار هستند به طور کل فاقد رنگ هستند و لازم است صافکار با انتخاب رنگ مناسب بدنه خودرو کاپوت جدید را رنگ کرده و آن را نصب نماید. توجه داشته باشید که تنها صافکاران با تجربه و حرفه ای می‌توانند رنگ قطعات تعویضی را با رنگ بدنه اتومبیل یکی درآورند به گونه ای که تعویض قطعه به راحتی قابل تشخیص نباشد.