باربری و حمل بار

باربری


باربری به موسسه یا شرکتی گفته می‌شود که مشغول جابجایی و حمل کالا هستند. باربری به دو صورت بیرون و درون شهری انجام می‌شود. با توجه به نوع مجوز شرکت‌های حمل و نقل می‌توانند با مبدا و مقصد مشخصی، بار را به سراسر کشور یا شهر حمل کنند. امروزه بسیاری از مردم و یا صاحبان صنف های مختلف مانند تجار، بازرگانان، تولید کنندگان برای رساندن بار به مشتریان نیاز به خدمات حمل کالا دارند. خدمات شرکت باربری می‌تواند متفاوت باشد و شامل هماهنگی برای بارگیری، ارسال و تحویل در مقصد می‌باشد که جز اصلی ترین وظایف شرکت باربری است.


وظایف شرکت باربری


شرکت باربری برای انجام خدمات حمل و نقل یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی است و هرکدام بسته به شرایط و مجوزهای لازم ممکن است وظایف متفاوتی داشته باشند. اما بطور کلی می‌توان گفت وظایف شرکت باربری عبارتند از:
•    قبل از بستن قرارداد مدیریت شرکت باربری می بایست بیمه نامه متعلق به بار مذکور را آماده کند.
•    راهنمایی کامل مشتری قبل از بستن قرارداد در زمینه نحوه بسته بندی، ماشین و مسیرهای حمل و نقل، هزینه اسباب کشی و چیدمان بار پس اسباب کشی.
•    رسیدگی به شکایات و نظرات مشتری.

 

باربری


راه‌های تشخیص شرکت باربری مطمئن

 

راه های زیادی برای تشخیص یک شرکت باربری مطمئن وجود دارد که شما باید قبل از بستن قرارداد با شرکت باربری به آنها توجه داشته باشید که در ادامه به هر کدام از موارد اشاره می‌کنیم


1.    اعتبار و سابقه شرکت باربری


اعتبار و سابقه شرکت باربری یک مشخصه بسیار مهم است و یک شرکت باربری زمانی مطمئن است که تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد. مکان باربری، مدیریت باربری، کارگران، ماشین های باربری و راننده می بایست تخصص و تعهد کاری داشته باشند. با یک نظرسنجی از مشتریان سابق و دیدن مدارک شرکت، می‌توانید به اعتبار باربری پی ببرید.


2.    مدیریت شرکت باربری


مدیریت شرکت باربری از اهمیت بالایی برخوردار است و تجربه مدیر نشان دهنده میزان فعالیت در این شرکت است. مدیر یک شرکت باربری می بایست حداقل ۲۵ سال سن داشته و تنها شغلش مدیریت باربری باشد. مدیر متعهد شرکت باربری باید بدون سوءسابقه باشد.


3.    خودرو مناسب برای شرکت باربری


خودرو مناسب برای شرکت باربری باید از استاندارد های لازم مخصوصی اسباب کشی و حمل بار برخوردار باشد. خودرو مناسب باربری باید مدارک تکمیلی داشته باشد مانند یمه شخص ثالث، کارت معاینه فنی و کارت شرکت باربری را داشته باشد. خودروی باربری می‌بایست ظرفیت حمل بار ۸ تن به بالا باشد.


4.    راننده مجرب برای ماشین باربری


داشتن راننده مناسب برای ماشین باربری یکی از اصول مهم و واجب برای حمل بار حساب می‌شود. راننده شرکت باربری می بایست در کار خود حرفه ای و متعهد باشد. با قوانین راهنمایی رانندگی شهری و برون شهری آشنا باشد. راننده شرکت معتبر باربری می بایست با حوصله باشد، ماشین را بتواند در جاده های لغزنده و حساس براند. راننده باید ماشین حمل بار را برای هر شرایط آب و هوایی آماده کند.

 

باربری


راه‌های کاهش هزینه باربری

 

حمل و نقل با مکان دیگری شاید برای بسیاری از افراد کار دشوار و زمان بری باشد اما با رعایت کردن نکات مهم حتی می‌توانند هزینه های باربری را کاهش دهد. اسباب کشی یکی از سخت ترین کارهایی است که برای هر کسی یک بار در زندگی پیش می آید. هزینه باربری بین شهری و داخل شهری یکی دیگر از دغدغه های روز اسباب کشی است. گر در شهرهای بزرگ زندگی می کنید، برای روز اسباب کشی با شرکت اتوباری که به تمام نقاط شهر سرویس دهی می‌کنند هماهنگ کنید. شرکت هایی که در تمام نقاط شهر شعبه دارند، زودتر به محل تعیین شده می‌رسند و بهترین گزینه هستند. انتخاب و بستن قرا داد با شرکت باربری را به لحظه آخر موکول نکنید. یک ماه قبل از اسباب کشی شرکت باربری مورد نظرتان را انتخاب کنید. کلیه خدمات با هزینه باربری را پرس و جو کنید تا علاوه بر برنامه ریزی راه های کاهش این هزینه را انجام دهید.

 

تفاوت باربری و اتوبار


اتوبار به اصطلاح برای شرکت هایی که از حمل و نقل زمینی برای جابجایی بار استفاده می‌کنند، گفته می‌شود. به سایر شرکت هایی که توانایی جا به جا کردن هر نوع باری را داشته باشند باربری گفته می‌شود  امروزه شرکت های زیادی در زمینه اتوبار و باربری فعالیت می‌کنند که توانایی جا به جا کردن بار به صورت شهری ، بین شهری و حتی بین المللی را دارند و وظیفه اصلی آنها حمل و نقل و جا به جا کردن بار از یک نقطه به نقطه دیگر است و با توجه به نوع ، جنس ، وزن و مسافتی که قرار است بار از مبدا به مقصد طی کند از ماشین های متفاوتی برای این کار استفاده می‌شود.