کانکس ویلایی


با پیشرفت جامعه شهر نشینی و افزایش جمعیت نیاز به مسکن بیشتر احساس می شود. کمبود مسکن و گران بودن آن یکی از معضلات اساسی جامعه شهر نشینی است. سازه های جدید و پیشرفته در زمینه مشکلات مسکن به کمک انسان می‌ آید و تا حد زیادی این معضل را برطرف می ‌کند. یکی از انواع این سازه ها، کانکس ها می‌ باشند. کانکس ویلایی که مانند خانه ای پیش ساخته شده عمل می ‌کند همانند دیگر منزل ‌ها می‌تواند از یک خانواده محافظت نماید. 
ما در این مطلب برآنیم شما را با خصوصیات و ویژگی‌های این کانکس ها آشنا کرده و درباره قیمت و هزینه های آن‌ها توضیح دهیم.

 

کانکس ویلایی


ساخت کانکس ویلایی مدرن


ساخت انواع کانکس در سراسر کشور صورت می‌ گیرد. این سازه ها یکی از مهمترین سازه های پیش ساخته به شمار می روند. در چند سال اخیر به سبب تحولاتی که در صنعت ساختمان سازی به وجود آمده است، کانکس‌ ویلایی مدرن نیز پیشرفت چشمگیری داشته است. امروزه بسیاری از طرح های کانکس ‌های ویلایی برگرفته شده از کانکس ویلایی خارجی است که این مورد در زیبایی کانکس تاثیر قابل توجهی دارد. علاوه بر این ساخت کانکس در ابعاد و نیز ویژگی های مختلف این سازه پیش ساخته را برای مشتریان کاربردی تر می کند. این گونه سازه ‌ها مانند خانه‌ های ویلایی باید دارای شرایط مناسبی باشند. امکاناتی که معمولا در بین همه کیوسک های ویلایی مشاهده می ‌شوند از این قرارند:
 
•    ابعاد کانکس ویلایی
ابعاد و اندازه این نوع از کانکس ها نباید از 30 متر مربع کمتر باشد وگرنه نام کانکس ویلایی به آن ‌ها تعلق نمی‌ گیرد. البته باید گفت کیوسک ویلایی کوچکتر هم مثلا با ابعاد 15 متر مربع نیز طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است که به نسبت کیوسک‌ های بزرگتر از امکانات کمتری برخوردار هستند.
•    داشتن امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، حمام و آبدارخانه
کیوسک ویلایی را یک طبقه، 2 طبقه و یا بیشتر هم طراحی می‌ کنند. این نکته را باید یادآور شویم که این سازه‌ ها برای هر منطقه به صورت جداگانه طراحی می‌ شود. برای مثال ساخت کانکس ویلایی مدرن برای مناطق معتدل کشور با ساخت این سازه در مناطق سردسیر متفاوت است. در مناطق مختلف کشور از جهت دما و بارش باران و برف اختلافات چشمگیری وجود دارد. حتی میزان بارش منطقه مورد نظر نیز در ساخت این سازه‌ ها باید مورد بررسی قرار گیرد. 
موارد مختلفی که اشاره شد از نظر شرکت های بزرگ تولید کننده کیوسک بسیار اهمیت دارد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با مزایا و هزینه های ساخت کیوسک ویلایی آشنا کنیم. 

 

کانکس ویلایی


خرید کانکس ویلایی یا ساختمان های ویلایی؟


کانکس ویلایی در ابعاد و ویژگی‌ های مختلف در سراسر کشور طراحی و تولید می ‌شود. این سازه ‌ها دارای مزایای مختلفی هستند. این مزایا در آینده موجب می‌ شود که بسیاری از ساختمان‌ های ویلایی به صورت کانکس تولید شوند. برخی از مزایای کانکس ویلایی بدین شرح هستند:
 
•    سبک بودن سازه ویلایی نسبت به ساختمان ‌های ویلایی
سبک بودن کیوسک ویلایی در ساخت موجب ضد زلزله بودن آن می ‌شود که این یکی از بزرگترین و با اهمیت ‌ترین ویژگی ‌های آنان محسوب می ‌شود. سبک بودن اسکلت و لوازم به کار رفته در آن سازه باعث سهولت در حمل و نقل و نصب کانکس نیز می ‌شود.
•    مقاوم و یکپارچه بودن کیوسک ویلایی
همه کانکس ها به صورت یکپارچه ساخته می ‌شوند. همین یکپارچه بودن سازه یکی دیگر از عوامل ضد زلزله بودن آن‌ها به شمار می‌رود. 
•    قابلیت حمل آسان کانکس
قابلیت حمل آسان کیوسک ‌ها یکی از بزرگترین مزیت آنان از نظر مشتریان به حساب می‌ آید. این ویژگی کانکس سبب می‌ شود که حمل و نقل آسانی را برای مالکان داشته باشد.
•    طول عمر بالای سازه
برای ساخت کانکس ویلایی از همه مصالح سبکی که دارای طول عمر بالایی هستند، استفاده می ‌شود. مزیت طول عمر بالا موجب می ‌شود که نماهای زیبا و سبکی مانند کامپوزیت، نمای چوبی و دیواره دکوراتیو در ساخت کیوسک مورد استفاده قرار بگیرد. این مصالح زیبا و سبک سبب جذب طرفداران بسیاری می ‌شود.
•    نصب کیوسک بر روی فوندانسیون
نصب سازه بر روی فوندانسیون، باعث استحکام بالای آن می ‌شود. استحکام بالای سازه، ایزوله شدن کیوسک از نظر صدا و رطوبت را به همراه می‌ آورد. دیواره های داخلی کانکس را از جنس پی وی سی می ‌سازند که برای زیبایی بیشتر با طرح های گوناگون و پارتیشن بندی همراه است. این سازه ها علاوه‌ بر داشتن سرویس بهداشتی، حمام و آبدارخانه از امکاناتی مانند هود، گاز و کابینت نیز برخوردار است. این سازه های زیبا و با دوام از امکانات دیگری نیز برخودارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌ کنیم.

 

کانکس ویلایی


امکانات رفاهی کانس ویلایی


تولید کنندگان بزرگ این گونه سازه ‌ها سعی می‌کنند امکانات رفاهی بیشتری برای کانکس ‌های ویلایی طراحی کنند. گزینه‌هایی که برای رفاه حال مشتریان این سازه طراحی می ‌کنند شامل آشپزخانه همراه با تجهیزات، اتاق خواب، سیستم گرمایش و سرمایش مورد نیاز کیوسک با توجه به اقلیم مورد استفاده از آن. امکانات دیگری مثل آبگرم و آبسرد و سیستم دفع فاضلاب باعث رفاه بیشتریان و جذب آنان می ‌شود. 
 
داشتن سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، فلاش تانک، دست خشک کن برقی، فن تهویه هوا، فضایی برای نصب ماشین لباسشویی و ظرفشویی و شیرآلات اهرمی برخی از جزئیات این رفاهیات به شمار می ‌رود. 
قیمت کانکس ویلایی لاکچری در بازار با بهترین کیفیت و امکانات، بالا است. قیمت ارزان کیوسک ممکن است نشان دهنده کیفیت پایین تجهیزات به کار رفته در آن باشد. برخی از این سازه ها را در محل مورد نظر طراحی و تولید می‌ کنند که هزینه ساخت این کیوسک بالاتر از انواع دیگر آن است. از نظر تنوع امکانات و کیفیت می‌توان کانکس ویلایی را به سه درجه تقسیم کرد: کیوسک ویلایی معمولی، کانکس ویلایی شیک، کانکس ویلایی ممتاز. 
این سازه ها را در ابعاد مختلفی مانند 18 متر مربع، 30 متر مربع، 36 متر مربع، 42 متر مربع تا 72 متر مربع می ‌سازند.

50 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته