کانکس نگهبانی


امروزه در بسیاری از ساختمان ‌ها مانند پارکینگ ها، ورودی ساختما‌ن ‌های مسکونی یا تجاری و یا در برخی محله ‌ها کیوسک حراست یا کانکس نگهبانی وجود دارد. برای استقرار شخص نگهبان و جهت کنترل ورود و خروج به ساختمان ها از این سازه ها استفاده می‌شود. کانکس‌ حراستی در اندازه های مختلف وجود دارد ولی پرکاربردترین آن‌ ها در ابعاد دو متر مربعی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. ما در این مقاله سعی می‌ کنیم به شما درباره ساخت کانکس نگهبانی، قیمت و هزینه ‌های انواع آن توضیح دهیم.

 

کانکس نگهبانی


انواع کانکس نگهبانی


کیوسک حراست یا کانکس نگهبانی علاوه بر اندازه های مختلف، از مواد مختلفی نیز ساخته می‌ شود. کیوسک حراستی برای مکان ها و به منظورهای مختلف استفاده می ‌شود. این کانکس ها با هم تفاوت هایی دارند که در ادامه این مقاله برای شما خصوصیات و ویژگی های گوناگون این گونه سازه ها را شرح می دهیم. 


خصوصیات و ویژگی کانکس حراستی سبک


معمولا برای کنترل مصالح و ماشین آلات در داخل کارگاه های ساختمانی و عمرانی از این سازه های سبک استفاده می شود. کیوسک نگهبانی سبک از نظر نوع مصالح، جز سبک ترین آن ها به شمار می‌رود؛ زیرا که این گونه کارگاه ها پس از مدت کوتاهی مثلا 6 تا 8 ماه فعالیت کارشان به اتمام می رسد. استفاده از این نوع کانکس برای کارگاه ها امری مقرون به صرفه است.
 
کانکس حراستی سبک شکلی کاملا ساده و به اصطلاح کارگاهی دارند. از نظر مشخصات فنی باید بگوییم که دارای ابعاد 2×2 متر هستند و اسکلت آن ها از پروفیل های آهنی به ابعاد 40 در 40 سانتیمتر ساخته می‌شوند. 
کف آن ها از نوع تخته نئوپان با کف پی وی سی است. معمولا دارای سه عدد پنجره و یک در آلومینیومی ساخته می‌شوند. رنگ داخل آنها را نیز از نوع پی وی سی و قابل شستشو می‌سازند تا در هنگام ضرورت و آلودگی بتوانید آن‌ها را به راحتی تمیز کنید. 
بدنه خارجی و سقف این سازه های سبک از ورق های گالوانیزه ساخته می شود. کانکس نگهبانی دارای سیم کشی برق و تلفن روکار همراه با داکت است و فیوز مینیاتوری دارد. 
ویژگی و خصوصیات کانکس نگهبانی سنگین
کانکس نگهبانی سنگین از نظر ظاهری مانند نوع سبک آن هاست. تفاوت کانکس سنگین و سبک در این است که چون برای استفاده های طولانی مدت تولید می‌شوند باید در ساخت آن ها آهن آلات سنگین و مصالح مقاوم به کار برده شود. به علت استفاده آهن آلات سنگین در مصالح آن ها اصطلاحا به آن ها کانکس کارگاهی سنگین گفته می ‌شود. کاربرد این سازه ها برای کارخانه ها یا کارگاه های دائمی بوده و موقتی نیست.

 

 

کانکس نگهبانی


 
کانکس سنگین از نظر فنی نیز مانند نوع سبک آن است. دارای سیم کشی برق و تلفن به صورت روکار به همراه داکت و با فیوز مینیاتوری است. ابعاد آن 2 در 2 ولی در آن تیر آهن نمره 16 که سنگین می‌باشد، به کار رفته است. کیوسک سنگین مانند نوع سبک آن دارای سه عدد پنجره و یک عدد درب آلومینیومی است. بدنه خارجی و همینطور سقف این نوع کانکس از فولاد گالوانیزه است. کف کیوسک سنگین از تخته ضد آب و کف پوش پی وی سی تشکیل شده است.


کیوسک حراستی ساندویچ پانل


مناطقی که دارای گرما یا سرمای شدیدی هستند به سبب اتلاف انرژی که از طریق دیواره‌های کانکس صورت می‌گیرد، از کیوسک حراستی ساندویچ پانل استفاده می ‌شود. ساختار این نوع از کانکس ها مانند یخچال بوده و فوم پلی یورتان در دیواره ‌های آن تزریق شده است. ظاهر این سازه ساده است ولی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است. کاربرد آن ‌ها در مناطقی با اقلیم سخت بهترین گزینه به شمار می ‌رود.
 
از نظر فنی بسیار شبیه کانکس سنگین است با اندکی تفاوت و بیشترین تفاوت آن‌ ها در دیواره‌های آن است که اشاره کردیم. 
کانکس حراستی دارای انواع دیگری نیز هستند مانند کیوسک کامپوزیتی، کانکس لوکس، کیوسک سوپر لوکس، کانکس فانتزی، چوبی و غیره که با تفاوتهای گوناگون برای استفاده ‌های مختلف طراحی و تولید می ‌شوند. 
شاید بعد از مطالعه این مقاله سوالی که در ذهن شما باشد، در مورد قیمت کانکس نگهبانی است. در بخش بعدی به موضوع قیمت انواع کانکس می‌ پردازیم. 

 

 

کانکس نگهبانی


قیمت کیوسک نگهبانی


کانکس حراستی با انواع و اندازه های مختلف در بازار وجود دارد. این نوع سازه ها با توجه به امکانات و ابعادی  که دارند دارای قیمت های مختلفی هستند. قیمت کیوسک نگهبانی سبک ارزان تر از قیمت کانکس سنگین است. در برخی از کانکس های نگهبانی به علت استفاده از عایق حرارتی و ابعاد بزرگ آن، قیمت بالایی برای آن‌ها در نظر گرفته می ‌شود. 
 
برخی از کانکس‌ های حراستی را برای چند نگهبان طراحی می‌کنند. ابعاد این کانکس ها از دیگر آن‌ها معمولا بزرگتر است و دارای قیمت بیشتری هستند. بعضی از کیوسک های حراستی را با چوب تزئین می ‌کنند که برای ورودی های سرسبز و لوکس مناسب است. نوع ترکیبی از کامپوزیت و چوب کیوسک نیز موجود است که برای مکان ‌های تشریفاتی و مجتمع های اداری از آن‌ها استفاده به عمل می ‌آید. 
قیمت نوع ترکیبی کانکس معمولا از انواع دیگر آن گران تر است. بدنه خارجی برخی دیگر از کیوسک های حراستی از نوع چوب ترمو شده ضد حشره است. همه امکاناتی که برای این کانکس‌ها در نظر گرفته می‌شود موجب افزایش قیمت آنها می شود. 
انواع و اقسام کانکس نگهبانی در بازار موجود است ولی شما باید در نظر داشته باشید که برای چه مکان و به چه منظوری می‌خواهید آن را تهیه کنید. استفاده از نظرات کارشناسان و راهنمایی ‌های آنان می ‌تواند در این زمینه راهگشا باشد. 

58 رتبه بندی این مطلب:
5.0

انتخابگر پوسته