کانکس اداری


در دنیای امروز به سبب افزایش جمعیت و گران بودن مصالح ساختمانی، ساخت و تولید سازه‌ های مختلف در شرکت های گوناگون صورت می ‌گیرد. یکی از این محصولات کانکس‌ است که انواع مختلفی دارد. ساخت کانکس اداری سازه ‌ای است که تولید کنندگان این محصولات به طراحی و ساخت آن مبادرت می‌ کنند. این کیوسک ‌ها باید دارای خصوصیات متعددی باشند که بتوانند آرامش و آسایش کاربران را برآورده سازند. 
ما در این مقاله در صدد هستیم که سوالات شما را پیرامون انواع کیوسک اداری، خصوصیات و مزیت ‌های آن‌ ها پاسخ گوییم. 

 

کانکس اداری


انواع کانکس اداری 


کانکس یا کیوسک اداری انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای خصوصیات متفاوتی هستند. برخی از آن‌ها دارای چند اتاق و امکانات متعددی هستند. از جمله مهمترین مزیتی که این نوع از کانکس از آن برخوردار است، می توان به ایجاد یک مکان اداری مناسب در جای مورد نظر شما، اشاره کرد. انواع کیوسک اداری از این قرار هستند:


کیوسک اداری سالنی


کانکس اداری، نوعی از انواع این سازه‌ ها است که برای دفتر کار، دفتر مدیریت، مراکز دولتی یا خصوصی و یا دفتر کار سازمان‌ ها مناسب است. کیوسک اداری از نوع سالنی آن در ابعاد متفاوتی طراحی و ساخته می ‌شود. این ابعاد ممکن است 6 در 8 و یا 12 متری و یا 4/2 در 3 متری باشد. البته شایان ذکر است که نوع 12 متری آن به سبب گنجایش تمام لوازم اداری در آن از طرفداران بیشتری برخوردار است. 
 
کانکس اداری سالنی در واقع صرفا یک محیط سرپوشده بدون امکانات رفاهی است. فقط یک محیط اداری بدون آبدارخانه و سرویس بهداشتی است. این نوع کانکس اداری برای چیدن لوازم اداری همراه با میز و صندلی است. 
در مواقعی که نیاز به یک محیط بزرگتر از یک کیوسک باشد، می ‌توان کانکس را در محل به صورت دو یا چند تکه ساخت و به محل مورد نظر انتقال داد. برای تجهیز آن نیز می‌ توان کف آن را سرامیک کرده و به صورت یک اداره بزرگ از آن استفاده نمود. 

 

 

کانکس اداری


امکانات کیوسک اداری دو اتاقه 


کیوسک اداری که دو اتاق دارد، در واقع دو واحد مجزای اداری در کنار یکدیگر است. این دو واحد با یک درب مشترک به بیرون راه دارند. البته باید گفت که در بین هر دو اتاق یک فضای خالی می ‌باشد که به عنوان اتاق منشی یا اتاق انتظار می ‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین از این فضای خالی بین هر اتاق می‌ توانید با نصب یک درب به عنوان یک آبدارخانه از آن استفاده کنید. این گونه کیوسک ها دارای امکاناتی از جمله برق، تلفن، کولر و دریچه بخاری هستند که برای هر واحد به طور مجزا عمل می ‌کنند. 


 
ویژگی ‌های کیوسک اداری چند اتاقه


این نوع کانکس‌ ها اغلب در ابعاد بزرگ طراحی می ‌شوند. ابعاد کیوسک اداری چند اتاقه معمولا 6 در 12 متر است. این سازه ها هم دارای یک درب ورودی مشترک برای تمام اتاق ‌هاست که این درب به داخل یک راهرو باز می‌ شود. در کانکس اداری چند اتاقه در سمت راست و چپ می ‌توانید تعدادی درب اتاق مشاهده کنید. 
این کیوسک ‌ها برای رفاه کاربران با آبدارخانه و سرویس بهداشتی همراه است. این مدل از کانکس اداری تمام امکانات یک اداره را داراست. 
این کیوسک دارای یک سالن بزرگ اداری است. در این سالن می ‌توانید میزهای اداری و صندلی بچینید. در کنار هم می ‌توان سالن یک آشپزخانه و یا آبدارخانه طراحی کرد. در گوشه دیگر سالن برای رفاه حال کارکنان، طراحی سرویس بهداشتی انجام می ‌شود.  
 
نمای بیرونی کانکس اداری یکی از مسائل مهم و ضروری به شمار می ‌رود. این امر بر همگان مشخص است که زیبایی نمای بیرونی در جذب افراد موثر می ‌باشد. علاوه بر نمای بیرونی، قسمت داخلی این گونه سازه ها از جذابیت آن ‌ها محسوب می ‌شود. 
از دیگر عواملی که باعث زیبایی کانکس اداری چند اتاقه می ‌شود، تعداد پنجره ها و ابعاد آن ‌ها می‌ باشد. هر چه تعداد پنجره‌ ها بیشتر و ابعادشان بزرگتر باشد، مقدار نوردهی به داخل کانکس بیشتر می ‌شود. هنگامی که تمام اتاق‌ ها از نور طبیعی آفتاب بهره‌ مند شوند، از مصرف انرژی در طول روز کاسته می ‌شود. 
برای ایمنی بیشتر کیوسک اداری می‌توانید تمام پنجره‌ ها را از جنس یو پی وی سی (UPVC) و شیشه‌ های دو جداره ساخت که در هنگام تعطیلی، با اطمینان خاطر مکان را ترک کنید. درب ضد سرقت هم یکی از امکاناتی است که می ‌توان برای امنیت بیشتر این سازه در نظر گرفت. 

 

کانکس اداری


کانکس اداری ارزان


کیوسک اداری بر اساس متراز، مواد ساخت و امکانات آن از قیمت ‌های متفاوتی برخوردار است. کانکس اداری ارزان ممکن است دارای مواد ساخت مرغوب و امکانات مناسب نباشد. از آن جایی که متراژ کانکس اداری یک اتاقه از کانکس اداری چند اتاقه کمتر است، مواد کمتری برای ساخت آن به کار می رود بنابراین قیمت آن به نسبت ارزان تر است.
هنگامی که یک سازه اداری با امکانات رفاهی کامل در اختیار داشته باشید، در دراز مدت کاری مقرون به صرفه انجام داده‌ اید. کیوسک اداری با امکانات رفاهی کامل، باعث می ‌شود که کارکنان با آسودگی خاطر به کارهای خود پرداخته و برای کارفرما سوددهی بیشتری داشته باشند. قیمت کانکس اداری در سراسر کشور با توجه به اقلیم ‌های مختلف، متفاوت است. 

 

 

کانکس اداری
 
کیوسک‌ های اداری و دفتری با امکانات ویژه مانند سایزهای سفارشی، نورپردازی‌ ها خاص و کف پوش ‌های لاکچری از قیمت بالاتری برخوردار هستند. کیوسک اداری لوکس با ظاهری شیک و زیبا و استفاده از متریال مناسب در بدنه خارجی و فضای داخلی، از نمونه معمولی آن گران تر است. 
کانکس اداری دارای ابعاد مشخصی نیست و شما می ‌توانید بر حسب نیاز خود با هر اندازه دلخواهی آن را سفارش دهید. کیوسک دفتری حتی در سایزهای بزرگ را نیز می ‌توانید به دو یا چند قسمت مجزا تقسیم کنید تا در هنگام حمل و نقل دچار مشکل نشوید. برآورد هزینه ‌ها پس از تعیین ابعاد کانکس، مواد ساخت، مشخصات فنی و ظاهری کانکس صورت می ‌گیرد.
ما امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی در مورد کانکس اداری به دست آورده باشید، تا بتوانید با دید باز نسبت به سفارش و خرید کانکس مورد نیاز خود اقدام کنید.


  
 

52 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته