بهترین روش خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما


 امروزه یکی از دغدغه های اصلی کردم برای رفتن به مسافرت، هزینه و زمان می‌باشد. صرفه جویی در زمان و هزینه باعث شد تا خرید بلیط هواپیما برای مسافرت به سراسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کند. در زمان های قدیم معمولا برای خرید بلیط هواپیما باید به آژانس های هواپیمایی و یا گردشگری مراجعه می‌کردند اما امروزه با افزایش فروش خرید اینترنتی در سایت های مختلف باعث شده مسافران به راحتی بتوانند اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما در هر مکان و زمانی شوند. شما با مراجعه به سایت های مجاز گردشکری از روشی سریع، مقرون به صرفه و مطمئن برای خرید بلیط هواپیما داخلی استفاده می کنید که لذت خریدی آسان و ارزان را با امکان انتخاب گسترده برای شما به ارمغان می آورد.

 

بلیط هواپیما


قیمت بلیط هواپیما


قیمت بلیط هواپیما معمولا به نوع سفر و مقصد شما بستگی دارد و شما می‌توانید بسته به کشوری ک برای سفر به آنجا انتخاب می‌کنید، با آژانس های هواپیمایی در ارتباط باشید و استعلام قیمت بگیرید. نرخ بلیط هواپیما معمولا بر اساس روز پرواز و ایرلاین ها متفاوت است. گاهی اوقات این قیمت ها به قدری تغییرمی کند که مسافران از اینکه نمی توانستند در یک هواپیما دو صندلی با قیمت یکسان بخرند، شکایت می کنند. مزیت بزرگی که این بلیط ها نسبت به بلیط های چارتری دارند این است که قابلیت استرداد، لغو یا کنسلی را دارند. یعنی شما در هر زمانی که بخواهید میتوانید بلیط خود را لغو کنید و فروشنده بلیط هم با کسر درصدی از مبلغ بلیط پول شما را بازمی گرداند.

 

بلیط هواپیما ارزان


بلیط هواپیما ارزان انتخاب بیشتر مسافران هنگام مسافرت است اما باید به این نکته توجه داشته باشند که هنگام خرید بلیط هواپیما کدام یک از پروازها را انتخاب کنند. انواع پرواز هایی که در قیمت بلیط هواپیما تاثیر گذار است، شامل: 
•    درجه یک یا first class که گران ترین و راحت ترین صندلی های موجود در هواپیما هستند. این صندلی ها به تعداد محدودی درجلوی هواپیما ها قرار دارد و فضای بیشتر و راحت تری در اختیار مسافر قرار می دهد. ضمن اینکه حریم خصوصی این صندلی ها بیشتر است.
•    درجه تجاری یا bisinusse class که از کیفیت بالای برخوردار هستند و معمولا توسط مسافرهای تجاری خریداری می شوند. این صندلی ها در مقایسه با فرست کلاس از کیفیت پایین تری برخوردار هستند.
•    درجه اقتصادی یا economy class که بیشتر صندلی های هواپیما از این نوع هستند و توسط مسافرهایی که به سفرهای تفریحی و گردشی می روند خریداری می شود.

 

بلیط هواپیما


بلیط هواپیما چارتر


بطور کلی دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد که یکی سیستمی و دیگری به عنوان بلیط هواپیما چارتر شناخته می‌شود. بلیط سیستمی نرخ مشخصی دارد که از طرف سازمان مربوطه تعیین می‌شود، در حالی که قیمت بلیط چارتر به این صورت نیست و ممکن است افزایش و یا کاهش قیمت داشته باشد. در حال حاضر، تعدادی چارتر کننده وجود دارد که تمام بلیط‌های هواپیما را یک‌جا و اصطلاحا به صورت دربست خریداری می‌کنند تا این بلیط‌ها را به مرور زمان به فروش برسانند. چارتر کننده‌ها برای اینکه تمام بلیط‌های‌شان به فروش برسد و صندلی‌هایشان خالی نماند قیمت‌ها را کاهش می‌دهند. طبیعی است که هر چه به زمان پرواز نزدیک می‌شویم، اگر بلیط‌ها هنوز موجود باشند، چارترکننده باز هم قیمت‌ها را کاهش می‌دهد. به همین دلیل است که قیمت پرواز چارتر در برخی از مواقع نسبت به بلیط سیستمی ارزان‌تر است. البته بلیط هواپیما چارتر همیشه ارزان نیست و ممکن است برخی مواقع شاهد کاهش قیمت چشم گیری داشته باشد.


بلیط هواپیما چارتر لحظه آخری


برای فروش بلیط‌ هواپیما چارتر لحظه آخری، چارتر کننده صندلی‌های باقیمانده را با در نظر گرفتن تخفیف بر روی بلیط‌های چارتر به فروش می‌رساند. بنابراین قیمت بلیط لحظه آخری از قیمت بلیط سیستمی و قیمت بلیط چارتر ارزان‌تر می‌شود. ممکن است تا به امروز با دیدن کلمه «ارزان» در نتایج موتورهای جستجو و در کنار عباراتی مثل خرید بلیط ارزان لحظه آخری، خرید بلیط لحظه آخری ارزان، پرواز لحظه آخری ارزان و کمات دیگر در ذهن شما ایجاد شده باشد که هنگام خرید بلیط لحظه آخری هواپیما چون اغلب با قیمت پایین عرضه می‌شوند، به شما صندلی‌ها و خدماتی با کیفیتی پایین‌تر از بلیط‌های چارتر و سیستمی ارائه خواهد شد. در صورتیکه بلیط لحظه آخری از لحاظ شرایط پروازی هیچ تفاوتی با بلیط سیستمی و چارتر ندارد و تنها تفاوت ‌آن‌ها در نرخی است که به مسافران ارائه می‌دهند. 
 

بلیط هواپیما