ثبت شرکت


ثبت شرکت قرارداد تجاری است که بین افراد حقوقی و حقیقی بسته می‌شود تا بتوانند در چهارچوب مشخص شده طبق قوانین عمل کنند. بعد از مراحل تصمیم به تشکیل شرکت، به دلیل اینکه شرکت از مزایای خاصی برخوردار باشد و فعالیت قانونی داشته باشد باید شرکت خود را در اداره امور ثبت شرکت‌ها که زیرنظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است، ثبت کنند. طبق قانون، ثبت کلیه شرکت‌¬ها الزامی است. با ثبت شرکت و آگهی آن در روزنامه رسمی شرکت یک شناسه ملی ۱۱ رقمی و شماره ثبت دریافت می¬‌کند و بصورت رسمی اجازه فعالیت خواهد داشت.


راهنمای ثبت شرکت


در زمان قدیم اگر شخصی اقدام به ثبت شرکت می‌کرد، باید  به سازمان ثبت شرکتهای استان خود مراجعه می نمود، فرم های ثبت شرکت را دریافت می کرد و پس تکمیل فرم ها و فراهم کردن مدارک مورد نیاز آن را تسلیم اداره و پس پرداخت هزینه های قانونی ثبت شرکت ، منتظر می ماند تا مراحل ثبت شرکت یکی پس از دیگری توسط اداره انجام شود تا در نهایت شرکت به ثبت برسد.

 

ثبت شرکت


مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت 


•    ارائه اساسنامه تنظیم شده شرکت
•    ارائه شرکتنامه در شورتیکه شرکت شما مسئولیت محدود و یا تضامنی باشد.
•    ارائه اظهارنامه مالیاتی که مورد تایید سازمان بازرسی باشد.
•    ارائه مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت
•    ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
•    ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با رشته و نوع فعالیت شرکت برای اعضای هیئت مدیره و همچنین برای مدیرعامل
•    ارائه روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر شده است.
•    ارائه آخرین تغییرات صورت گرفته در شرکت
•    تامین سرمایه مورد نیاز برای شرکت


هزینه ثبت شرکت


هزینه ثبت شرکت نسبت به شرکتی که قصد ثبت آن را دارید متفاوت است زیرا نسبت به نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید هزینه های قانونی متغیری در نظر گرفته می‌شود. پیش بینی هزینه ثبت شرکت یکی از مهم ترین اقداماتی است که متقاضیان ثبت شرکت انجام می دهند و اطلاع دقیق و بروز از هزینه های ثبت شرکت مستلزم تجربه و دانش کافی از تمامی اقدامات لازم ثبت شرکت از اولین گام تا انتها و همچنین اطلاع از آئین نامه ها و دستورالعمل های اداره ثبت شرکت ها و انجام مستمر و هر روزه امور ثبت شرکت است.

 

هزینه ثبت شرکت

 

ثبت شرکت ارزان


اگر بخواهیم ثبت شرکت ارزان داشته باشیم باید مراحل ثبت شرکت را مورد بررسی قرار دهیم و به این نتیجه برسیم که هزینه های واریزی مبلغ زیادی نیست و تنها هزینه های پرداختی مربوط به واریزی های رسمی ثبت شرکت است. معمولا  کار خدماتی بدین گونه است که بعد از پرداخت هزینه ها، صفر تا صد کار را از مجری انتظار داریم. پس به این نکته توجه داشته باشید که موسسه ای که خدمات ثبت شرکت یا ثبت برند برایتان انجام می دهد، صفر تا صد کار را بپذیرد و تضمین نماید امور را به شکل صحیح و اصولی انجام می دهد.

 

ثبت برند شرکت


بطور کلی برند یا نام تجاری به معنای استفاده از امتیاز یک کالا یا خدمات لحاظ می‌شود و این نام طوری ثبت می‌شود که حق کپی برداری از آن وجود ندارد و برای هر برند نام منحصر به فردی در نظر گرفته می‌شود. ثبت برند شرکت می‌تواند باعث جلوگیری از سواستفاده برخی افراد سودجو شود و از ارائه کالاهای مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که مشابه علامت تجاری دیگری هستند جلوگیری شود. ثبت برند شرکت به مصرف کنندگان امکان انتخاب می دهد، به این صورت که ثبت برند شرکت تضمین می دهد مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند . مشتری به محض مشاهده علامت تشخیص میدهد که این محصول متعلق به کارخانه یا تجارتخانه ای است که مورد اعتماد او می باشد و بدین ترتیب، با ثبت برند شرکت شرایط مناسبی برای مصرف کنندگان به وجود می آید.

 

ثبت شرکت

 

هزینه ثبت برند چقدر است؟


هزینه ثبت برند بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری متفاوت است. علاوه بر هزینه های واریزی، هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه رسمی کشور را دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه و سفید یا رنگی بودن هزینه متفاوتی خواهد داشت. هزینه ای که باید توسط متقاضی پرداخت گردد هزینه ایست که پس از به تایید رسیدن اظهارنامه و آگهی نوبت اول باید واریز شود.